Останні декілька років спостерігається бурхливий розвиток технологій заснованих на використанні штучного інтелекту. IT-індустрія зосереджена на покращенні алгоритмів і можливостей штучного інтелекту. Дрони майбутнього - це саме ті пристрої в яких будуть реалізовані найсучасніші здобутки в цій сфері. 

У цій статті ми розглянемо найпопулярніші перспективні напрямки розвитку дронів та роль штучного інтелекту у їх розвитку.

 

 

  • Агропромисловість

    Безпілотники використовуються в сільському господарстві вже тривалий час. Поєднання алгоритмів штучного інтелекту з сенсорними технологіями на безпілотних літальних апаратах дозволяє цим пристроям картографувати та контролювати поля. Дрони вміють оцінювати продуктивність сільського господарства, неефективні регіони та виявлення хвороб сільськогосподарських культур.

 

 

Використовуючи комп’ютерний зір для виявлення бур’янів безпілотники забезпечують розпилення гербіциду лише на необхідних ділянках, де ростуть бур’яни, замість загального обприскування. Гербіциди для боротьби з бур'янами складають 60% обсягу та 65% витрат на пестициди, тому навіть невелике зменшення кількості використовуваного гербіциду може призвести до величезної економії коштів. 

Зображення, отримані з сільськогосподарського дрона з висоти пташиного польоту допомагають краще сприймати загальну картину, визначати проблеми з урожаєм або потенційні ризики для безпеки та вживати оперативних заходів. Крім того, колір ґрунту може надати інформацію про його вік, фізичні процеси, вміст оксиду заліза, його кількість і загальний стан землі. Наприклад, вміст органічних речовин у ґрунті збільшується із забарвленням ґрунту.


 

  • Служби доставки

    Поєднання технології дронів і ШІ зробило концепцію автономної доставки в повітрі більш можливою, ніж будь-коли раніше. Традиційні методи доставки часто повільні, неефективні та дорогі, особливо в густонаселених міських районах або віддалених місцях. З іншого боку, дрони можуть обходити дорожній рух та інші перешкоди, що робить їх більш ефективною та екологічно чистою альтернативою.

    Великі компанії, такі як Amazon і Google інвестують значні кошти в технологію безпілотної доставки, причому Prime Air від Amazon і Wing від Google прагнуть зробити автономні доставки безпілотниками вже в найближчому майбутньому.

 

 

У 2020 році галузь безпілотної логістики становила 8,7 мільярда доларів США, а до 2030 року вона, за прогнозами, зросте до 59,52 мільярда доларів США. (за даними Precedance Research) При появі повітряних дронів для доставки ця галузь очевидно буде зростати ще швидше.

Компанія Zipline у 2014 році почала використовувати безпілотники для вирішення проблеми доступу до основних медичних товарів у країнах, що розвиваються. У багатьох частинах Африки, наприклад, відсутність належної інфраструктури та транспортних систем ускладнює доставку найважливіших медичних товарів, таких як кров, вакцини та ліки. 

Безпілотники компанії, відомі як «Zips», призначені для перевезення корисного навантаження до 1,8 кілограма та можуть рухатися зі швидкістю до 110 кілометрів на годину.

 

 

Zips оснащені передовими системами польоту, які використовують алгоритми штучного інтелекту для оптимізації траєкторії польоту з урахуванням таких факторів, як погодні умови, рельєф місцевості та повітряний рух. Це гарантує, що дрони можуть безпечно та ефективно доставляти свої корисні навантаження навіть у складних умовах.

 

 

  • Екологічні та геологічні дослідження, пошуково-рятувальні операції

Оснащені камерами та датчиками дрони можуть знімати детальні зображення та інформацію про навколишнє середовище. Потім алгоритми штучного інтелекту можуть аналізувати величезні обсяги даних у режимі реального часу, визначаючи закономірності та аномалії, які можуть вказувати на наявність зниклої людини або потенційну небезпеку.

Один з проектів The Aerospace Corporation прагне дати рятувальникам розумні очі в небі. Команда інженерів і вчених розробляє безпілотні літальні апарати, які можуть літати на пошкоджені території, візуально ідентифікувати тих, хто вижив, і передавати ці дані рятувальникам. 

 

 

Оснащені потужними світлодіодними ліхтарями та камерами нічного бачення, дрони можуть працювати під час нічних рятувальних операцій. Безпілотники сьогодні можуть спілкуватися з людьми на землі через інтегровані динаміки та надавати інструкції. Ця функція особливо корисна в ситуаціях, коли командам рятувальників важко спілкуватися з людьми, які застрягли.

Швидкі та точні дослідження та картографування гірничодобувних ділянок дроном дозволяють компаніям створювати цифрові моделі поверхні та цифрові моделі висоти, щоб забезпечити точне представлення ділянки. Це полегшує технічне обслуговування та скорочення часу простою,  оптимізує такі процеси, як видобуток руди та видалення відходів, відстеження зносу гірничодобувного обладнання.

Вже сьогодні дрони допомагають людям в різних сферах. В найближчому майбутньому ці технології досягнуть нових етапів розвитку. Магазин “Phoenix Drones” пропонує вам долучитися до цього захоплюючого світу. Ми - це інтернет магазин квадрокоптерів для новаків та професіоналів. Серед наших товарів - професійні квадрокоптери, FPV, дрони для початківців, запчастини та аксесуари. 

 

Детальніше з нашим асортиментом ви можете ознайомитись за посиланням: