У 2021 році технологія БПЛА розвинена, і в результаті на ринку представлений широкий спектр відмінних дронів. Більшість людей використовують ці дрони, щоб розважитися, отримати задоволення від польоту, зробити фотографії або відео з повітря. Але хто б не хотів перетворити улюблене хобі в повноцінну кар'єру або в джерело додаткового доходу? У цій статті розповім про популярні способи заробітку.
Заробіток на контенті
Один із способів заробити на дронах - це продавати людям фото і відео з повітря. Фотографія з дронів - популярний і прибутковий бізнес. Однак, якщо хочете виконувати цю роботу, необхідний дрон, оснащений підвісом і камерою, яка здатна робити кристально чисті високоякісні відео і фотографії. Монетизувати контент можна таким способом:
Фотобанки (фотостоки) - це спеціально створена для продажу медіафайлів база готових фотографій, відеороликів і зображень. Виникає питання, а кому потрібні фото за гроші, якщо можна знайти в безкоштовному варіанті (наприклад, в Гугл-картинках). Відповідь очевидна - авторське право. У деяких сферах діяльності використання скопійованих зображень і порушення авторських прав коштує дорого. Особливо пильно за цим стежать в розвинених країнах.
Хто купує готові фотографії:
-
дизайнери, Web-дизайнери;
-
художники;
-
рекламні агентства;
-
всілякі ЗМІ;
-
кінематографісти;
-
власники сайтів та ін.
Якщо говорити в світових масштабах, то кількість покупців обчислюється мільйонами.
Продавати відео через фотобанки і мікростоки легко - реєструєтеся на сайті і завантажуєте через особистий кабінет відеоролики. Фотобанк перевіряє футажі на плагіат і якість. Якщо все в порядку, відео надходить на продаж в загальну базу, де його знаходять за ключовими словами покупці з усього світу. Далі, вони купують відео, а ви отримуєте комісію на особистий рахунок, яка виводиться на банківські рахунки або конвертується в електронні гроші.
Вигідніше продавати фотографії та ілюстрації на найбільших світових фотостоках. Покупці там з усього світу (багата Північна Америка, Європа).
Найбільш відомі світові фотостоки, це:
-
bigstockphoto;
-
depositphotos;
-
dreamstime;
-
fotolia;
-
istockphoto;
-
shutterstock.
Продаж фотографій може бути джерелом як додаткового заробітку, так і в якості основного джерела доходу. Безумовно, даний вид роботи буде приносити віддачу, якщо дійсно любите і вмієте займатися фотографією. Щоб мати успіх, необхідно наполегливо трудиться і чекати. На створення продає портфоліо може піти не один місяць, а то й рік.
Другий спосіб заробляти на фото і відео контенті - розмістити його на Youtube. YouTube - одна з найбільших онлайн-платформ, особливо для творців контенту з дронами. Куточок YouTube, де тусуються власники дронів, швидко зростає разом з технологією дронів, тому зараз саме час приєднатися.
Найприємніше те, що практично немає перешкод для відкриття каналу. Якщо у вас є дрон, камера і комп'ютер, можете спробувати свої сили в створенні унікального цікавого контенту. Таким чином, стати творцем контенту. YouTube - це безризикова справа.
Дохід отримують від:
-
монетизація ютуб - дохід від показів реклами відеороликів на вашому каналі. Для цього треба зареєструватися в партнерській програмі YouTube. Для підключення програми потрібно: 1000+ підписників і 4000+ годин переглядів за рік на вашому каналі, плюс відсутність порушень правил Ютуб. Після цього за кожну 1000 рекламних переглядів роликів отримуєте $, але сума залежить від країни і тематики;
-
реклама товарів, послуг (продакт-плейсмент). Це коли рекламуєте когось в ролику. Явно або нативної (м'якої, непомітної, органічної);
-
донат - це допомога з боку глядачів «на розвиток каналу». «Донат» нагадує ситуацію, коли вуличні музиканти ставлять перед собою сумку і просять класти туди гроші.
Тепер, коли обговорили джерела доходу, давайте поговоримо про способи використання дронів для заробітку на YouTube.
📌 Огляди продуктів
Відео з оглядами продуктів, найпопулярніша категорія відео з дронами на YouTube. Багато переглядають на YouTube огляди дронів, перш ніж зробити нову покупку. Ці відеоролики надзвичайно корисні, оскільки допомагають споживачам приймати обґрунтовані рішення про покупку.
📌 Тести дальності
Тести дальності показують, як далеко дрони літають на одній батареї без втрати відеосигналу. Ці відео корисні для людей, які хочуть побачити реальні дані дальності дії дрона, перш ніж купувати його. Так як в рекламі дальність польоту дронів іноді вказується нижче або вище, ніж те, на що дрон здатний.
📌 Відеоуроки по дронам
Технології дронів стають складніше, тому люди покладаються на такі відео, щоб дізнатися, як працюють його функції. Думайте про створення ролика як про захоплюючу способі пояснення інструкції дрона, від налаштувань камери дрона до інтелектуальних режимів польоту. Люди вважають за краще подивитися детальне відео на YouTube, що демонструє, як використовувати функції дрона, ніж читати сухе, нудне керівництво користувача.
📌 Влоги
Влоги - ще один спосіб використовувати дрони на YouTube. Відеоблогери документують подорожі, повсякденні враження і багато іншого. Для цього використовують дрони, щоб знімати круті кінематографічні відеоролики в процесі.
Заробіток від надання послуг оператора дрона
Набирає популярності аерофотозйомка весілля або інших великих сімейних заходів, тому зараз відмінний час для виходу на цей ринок. Унікальні відео і фотографії, зроблені з приголомшливого ракурсу, те що потрібно, щоб виділитися на тлі конкурентів. Люди хочуть отримати видатні фотографії своїх заходів, які нагадують про це великий день.
Ось кілька порад, як досягти успіху в цій роботі:
-
не запускайте дрон прямо над гостями, тому що можете випадково поранити або налякати присутніх;
-
знайдіть кращу перспективу, щоб робити фотографії або знімати кадри, керуючи дроном;
-
виберіть місце для весілля на відкритому повітрі в мальовничому місці, де зможете насолодитися чудовими пейзажами;
-
уникайте зйомки в напрямку Сонця, а також в темряві і інших подібних місцях, де фотографії можуть бути розмитими;
-
купите вдосконалений дрон і камеру з високою роздільною здатністю, підтримувану цим дроном, і практикуйтеся кожен день.
Третій спосіб — це заробіток на рекламі нерухомості, курортів, готелів.
Курорти, будівельні майданчики, готелі та інші об'єкти використовують відеозйомку для створення рекламних і маркетингових матеріалів: відеоролики YouTube, компоненти веб-сайтів і пости в соціальних мережах.
Знімки з повітря, зроблені за допомогою дронів, прискорюють продаж приватних володінь і можуть вплинути на ціну. Тому агенти з нерухомості часто наймають операторів БПЛА для реклами нерухомості.
Крім відеороликів про нерухомість, невеликі дрони з камерами високого дозволу також використовуються для відеозйомки готелів і курортів з повітря. Це хороший спосіб показати і прорекламувати готель, наприклад, розташований в ідеальному районі. Таким чином, конкретний курортний готель буде привабливішим для відвідувачів і потенційних клієнтів. Люди часто охоче погоджуються на проживання в готелі, якщо бачать все володіння. Це не тільки візуально привабливо і дає уявлення про те, чого очікувати, а й показує, що власникам нічого приховувати.
Заробіток в сільському господарстві
Сільське господарство — це високотехнологічний бізнес, в якому для оптимізації врожайності використовуються дрони. Вони корисні для спостереження за посівами, оскільки скорочують витрати і час, необхідні для такої роботи. Тому тут є місце для операторів дронів, так як багато фермерів надто зайняті, щоб вивчати тонкощі роботи дронів, але хотіли б мати доступ до даних, які вони можуть надати.
Дронов, використовуваних в точній землеробстві, оснащують спеціалізованої камерою для інфрачервоного відео, яка захоплює хвилі певної довжини. Ці камери створюють контрастні кольори під час зйомки, і на основі цих записів оператори бачать стан сільськогосподарських культур у перевіреній області. Крім того, дрони допомагають фермерам перевіряти і діагностувати проблеми на полях. У деяких випадках їх також використовують для точкової обробки.
Ці операції допомагають фермерам зменшити пошкодження рослин, скоротити витрати і підвищити врожайність культур. З іншого боку, пілоти дронів заробляють, працюючи на них. Це взаємна вигода, оскільки обидві сторони отримують прибуток від цієї угоди.
Заробіток на картографуванні місцевості
Зйомка і картографування за допомогою дрона - це ще одна область, яку не можна буде освоїти, якщо з самого початку не витратити трохи часу і грошей. Зйомка за допомогою дрона включає в себе проліт над заданою територією і збір фотографій всієї області, які будуть зшиті разом за допомогою картографічного програмного забезпечення, такого як Pix4D або SimActive.
Картографія - сфера, в якій безпілотна авіація застосовується масово і повсюдно. З дня появи аерофотознімання використовувалася для уточнення розташування об'єктів на картах, для чого в повітря піднімалися пілотовані літаки, або некеровані аеростати. Прогрес не стоїть на місці - сьогоднішні компактні, маневрені і прості в обслуговуванні дрони не тільки фотографують місцевість, а й вирішують специфічні завдання для геодезистів та працівників суміжних областей:
-
нанесення на карту знімків обраних територій з високою роздільною здатністю;
-
планування ділянок для будівництва і земельних робіт;
-
актуалізація даних про розташування доріг, ліній комунікації та інших об'єктів інфраструктури;
-
складання уточнених карт і моделей рельєфу місцевості;
-
побудова 3D-моделей для планування реставрації та реконструкції будівель і споруд.
У той час як фотографії, зроблені практично будь-яким звичайним дроном з камерою, можна перетворити в карти, дрони з більш високою роздільною здатністю, очевидно, забезпечують кращу деталізацію для більш точних карт. Для таких галузей, як будівництво і гірничодобувна промисловість, середні можливості GPS не будуть конкретними з точки зору геолокації і вимірювань. Будівельна компанія хоче знати з точністю до сантиметра, де почати риття під фундамент будівлі. Щоб отримати такий рівень точності розташування, знадобиться дрон з точними даними про геолокації, прикріпленими до кожного зображення.
Гонки дронів
Гонки безпілотників - вже не сюжет фантастичного фільму, а реальність. Більше того, на змаганнях дронів можна непогано заробити.
Компактні, маневрені і швидкі - гоночні дрони, стали новим атрибутом активного дозвілля. Сьогодні змагання квадрокоптерів стають все більш повсякденним явищем. Наприклад, в приміщенні старого залізничного депо в Сан-Франциско, в якому безпілотники змагаються в швидкості подолання перешкод. Пілоти розганяють дрони на дистанціях до 100 км / ч. Керують за допомогою спеціальних відеоокулярів, зображення на які надходить безпосередньо з камер безпілотника.
Гоночні змагання FPV квадрокоптера або, простіше кажучи, дрон-рейсинг вже виходить на рівень професіоналів. Вже навіть існують міжнародні гонки з хорошим призовим фондом. Так, в березні 2016 року в Дубаї пройшли перші World Drone Prix - найбільші в світі змагання, на яких протягом двох днів змагалися команди з 32-ох країн. Переможець отримав приз в 220 тисяч євро. Тепер організатори роблять ставки на такий вид розваг, а деякі вважають, що змагання квадрокоптера можуть обійти за популярністю навіть автогонки.
З чого почати?
Крок 1. Виберіть напрямок.
Заробіток на дронах може бути як основним так і додатковим джерелом доходу, але, як і в будь-якому іншому бізнесі потрібно любити, ту справа якою займаєшся. Тому, спочатку вибираючи напрямки заробітку, визначтеся куди лежить Ваше серце.
Крок 2. Дізнайтеся і отримаєте необхідні дозволи.
У більшості країн потрібно довести місцевим авіаційним властям, що ви здатний пілот, перш ніж погоджуватися на комерційну роботу.
Ви думаєте, що можете легко управляти дроном - насправді, з включеним GPS це не особливо складно - але це тільки верхівка айсберга. Також необхідно розуміти відповідне повітряне законодавство, яке, як ви розумієте, широке і періодично переглядається і оновлюється.
Всі правила використання повітряного простору України читайте за посиланням. Якщо підсумувати правила, то можна зробити висновок:
-
Дрони-іграшки, які літають на невеликі відстані, мають невелику вагу і невисоку швидкість не потребують ніяких дозволів і підтверджень з боку держави.
-
Гоночні та професійні дрони буде необхідно реєструвати в разі, якщо вони будуть: перевищувати швидкість 160 км / год, порушувати повітряний простір, закріплене за відомчими службами, занадто близько пролітати над великим скупченням людей і місцями щільної забудови і, звичайно, не варто забувати про державний кордон злітно-посадочні смуги і аеродроми. Для здійснення польотів ці дрони повинні мати дозвіл від Державної Авіаційної служби України.
-
Якщо ви власник безпілотника вагою понад 20 кг, то перед використанням пристрою за призначенням, подайте заявку на використання повітряного простору в Украероцентр до 12:00 UTC напередодні здійснення діяльності.
Крок 3. Купуйте дрон і підберіть необхідне обладнання.
Ну і головне без чого не можемо обійтися - дрон. В 2021 році існує велика кількість дронів різних типів з різними можливостями і за різною ціною. Але визначившись в якому напрямку будете рухатися вже не так складно визначитись з тим який дрон купувати. Дрон і його обладнання вибирайте найкраще, якщо дозволяє бюджет. Так як від якості обладнання залежить якість виконаної роботи, а за хорошу роботу і платять більше.
Діапазон цін на дрони для повітряної зйомки дуже широкий від 10 000 грн. до 500 000 грн. і залежить від напрямку, якщо збираєтеся просто робити круті фото буде достатньо DJI Mavic Mini або GD91 Max, але якщо будете знімати стрілялки відео в стилі Red Bull знадобитися що-небудь як DJI Matrice 300.
Дрони для сільського господарства коштують дорожче від 50 000 грн. - дрони для відстеження стану культур, до 1 000 000 грн. - дрони для розпилення добрив і засобів захисту. Наприклад: октокоптер Agras MG-1S - вартістю 450 000 грн. створено для розпилення пестицидів і добрив. Має складну конструкцію для простоти транспортування. Дрон з батареєю важить 12,6 кг. До нього кріпляться баки на 10 літрів з системою обприскування. Одного заряду вистачає на 10 хвилин. За виліт покриває до 1 га.
Для картографії використовують дрони, які дозволяють робити високоякісні знімки, але важливо щоб було присутнє доповнення RTK (Real Time Kinematic) - послуга, що дозволяє отримувати поправки до вимірювань і встановлювати місце розташування з сантиметровою точністю в режимі реального часу.
Вартість таких дронів варіюється від 200 000 грн. до 500 000 грн. Також щоб дізнатися, як правильно проводити аерозйомку, краще знайти кілька онлайн-курсів, які допоможуть почати роботу. Дізнайтеся як використовувати служби картографічного програмного забезпечення, щоб обробляти фотографії, які зберете за допомогою дрона.
Беручи до уваги початкові вкладення в дрон геодезичного рівня і навчальні курси, щоб отримати кваліфікацію, досвідчений геодезист може розраховувати на пристойний дохід.
Гоночні дрони відносно не такі дорогі 10 000 - 50 000 грн. так само будуть потрібні FPV окуляри які в свою чергу стоять 10 000 - 20 000 грн. Але дохід від дрон-рейсингу стабільним не назвеш і сильно залежить від професіоналізму. З цього на швидку окупність очікувати не варто.
Крок 4. Знайдіть клієнтів і створюйте репутацію.
Почати пошук клієнтів варто з близьких людей, друзів і знайомих які стануть прекрасним стартом. Робота з близькими дозволить створити початкове портфоліо, відточити деякі навички і показати ринку, на що ви здатні. До того ж, якщо просуваєте свої послуги в провінції, аспект сарафанного радіо може стати ключовим для вашого доходу. Друзі радять знайомим, ті - родичам, і так далі. Особливо, якщо є власне обладнання і відпрацьовані навички обробки фотографій - тоді у є всі шанси досягти успіху в невеликому місті. Або - почати блискучу кар'єру в мегаполісі.
Наступний варіант просування - активність на форумах, в блогах і інтернет-майданчиках. Скажімо, в соціальній мережі Facebook зареєстровано безліч груп на відповідні теми - вступите в них, спілкуйтеся з колегами і потенційними замовниками, підвищуйте свою вагу в професійному середовищі. Facebook - не єдиний варіант. Існує цілий розсип вузькоспеціалізованих соціальних мереж, форумів і блогів.
Крім того, спробуйте налагодити контакт з керівниками організацій, представлених в місті або районі, будь-то школи, дитячі сади, ВНЗ, навіть салони краси або інші подібні установи, яким регулярно потрібні послуги оператора дрона. Підключіть фантазію і вивчіть карту навколишньої місцевості, адже в питанні про те, як знайти клієнтів, немає конкретних рекомендацій - гарні всі засоби, а особливо - особисті контакти.
Не забувайте про активність в засобах масової інформації. Реклама через інтернет-видання чи друкованій газеті не обов'язково буде занадто дорогою, але при цьому здатна принести серйозну кількість заявок. Також пам'ятайте про важливість утримання клієнтів. Дайте знижку людині, якщо бачите потенціал для повторних замовлень, довгої і плідної роботи.
Звичайно ж, для просування, варто створити власний сайт або лендінг. Це легко зробити на конструкторі. Щоб досягти успіху на ринку, використовуйте максимум каналів просування.
Висновки
Прочитавши цю статтю, ви могли переконатися, що є багато способів перетворити хобі в справжній бізнес і добре заробити. Зростаючий попит привертає більше і більше пілотів комерційних дронів, і з'являється безліч можливостей для заробітку. Сфера, в якій хочете спробувати удачу, сильно залежить від власних ідей, інтересів і цілей. Можливості безумовно є, і сподіваюся, що, прочитавши цю статтю, ви краще зрозумієте, як використовувати дрони для ведення прибуткового бізнесу. Звичайно, перш ніж вирішите серйозно зайнятися цією операцією, визначитеся з областю, в якій хотіли б працювати, і купіть відповідний дрон для роботи. Що думаєте про цю статтю? Поділіться своїми думками!